ورزش

آموزش حرکات بدنسازی 

آموزش حرکات بدنسازی

 

نحوه انجام حرکت 

  1. دمبل ها را در دست گرفته و در موقغیت مناسب قرار بگیرید . در حالی که زانوها اندکی خم هستند ، بدن خود را به سمت جلو متمایل کنید که کمر شما صاف بوده و این حالت را تا پایان انجام این تمرین حفظ کنید . 
  2. دست ها را در حالی که آرنج ها در کنار بدن هستند به صورت عمود نسبت به سطح زمین آویزان نگه دارید این نقطه شروع حرکت خواهد بود . 
  3. آرنج ها را به عقب حرکت داده ، ماهیچه سرشانه را منقبض کرده و دمبل ها به بالاتنه خود نزدیک کنید . در تمام مدت سرشانه ها را به سمت عقب متمایل کرده و ماهیچه های سرشانه خلقی را منقبض کنید . نیمه بالای دست ها باید نسبت به بالاتنه زاویه نود درجه تشکیل دهند . آرنج را تا محلی که زاویه نود درجه تشکیل دهند عقب ببرید . در بالاترین نقطه لحظه ای مکث کرده و سرشانه ها را منقبض کنید 
  4. در حالی که حالت شانه ، ستون فقرات و بدن خود را حفظ کرده اید ، به نقطه شروع باز گردید 
  5. این تمرین را به نعدا مطلوب تکرار کنید 

نکات حرکتی شناسی 

نحوه گرفتن : نحوه گرفتن دمبل بر میزان دوران مفصل شانه تاثیر دارد . به صورت عادی ( انگشت شست به جلو ) این امکان را به فرد می دهد تا برای اجرای حرکت از دلتوئید میانی استفاده کند . گرفتن دمبل به صورتی که کف دستان رو به عقب باشد ( انگشت شست رو به داخل ) موجب چرخش داخلی شانه و متعاقبا ، کاهش فعالیت دلتوئید میانی می شود . از این دلتوئید خلقی بیشتر به فعالیت گرفته می شود . 

مقاومت : مقاومت اعمال شده از سوی دمبل ها در طول دامنه حرکتی به دلیل نیروی جاذبه متفاوت است . به عبارت دیگر در ابتدای حرکت مقاومت کم بوده و به تدریج با بالاتر آمدن دمبل ها بیشتر می شود . 

مسیر حرکت : تغییر مسیر حرکت موجب تغییر در فعالیت بخش های مختلف عضله دلتوئید می شود . در صورتی که تنه صاف و موازی با زمین باشد تمرکز بار بیشتر روی دلتوئید خلقی خواهد بود در حای که سینه صاف و تنه شیب دار مشارکت دلتوئید جانبی را به همراه دارد . 

نشر از جلو دمبل 

عضلات درگیر 

اصلی : دلتوئید سینه ای بزرگ و ذوزنقه 

نحوه انجام حرکت 

  1. دمبل را در دست گرفته ، مقابل بدن نگه دارید و بایستید 

برای مطالعه کامل مقاله از لینک ذیل دانلود کنید 

 

نام رمان حجم دانلود نام نویسنده لینک دانلود 
آموزش حرکات بدنسازی kb 3.755ابوالفضل زاهدیلطفا کلیک نمایید 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن