روان شناسی

کتاب امروز نه فردا انجامش می دهم 

کتاب امروز نه فردا انجامش می دهم

نویسنده : محمد مهدی دهقان 

 

 

اهمالکاری مثل بسیاری از ویژگیهای شخصیتی )مانند افراطی بودن، دلسوزی،مهربانی، بدگمانی و …(نیست که به سختی قابل تغییر باشد؛ اهمالکاری یک رفتارو عادت است که با تمرین و تکرار میتوان آن را با یک عادت خوب جایگزین کرد.
-2 اهمالکاری، تنبلی نیست! اهمالکاری یعنی اینکه ترجیح بدهیم انجام کار مهمی را بهعقب بیندازیم و به جای آن کار سادهتری بکنیم )مثلا به جای درس خواندن، تلویزیونببینیم(؛ اما افراد تنبل حال و حوصله انجام هیچ کار مهم و غیر مهمی را ندارند )حتینمیتوانند از جای خود بلند شوند و برای خودشان یک لیوان آب بریزند(. اگرچه ایندو واژه با هم فرق میکنند اما خیلی از مواقع به جای هم به کار میروند.
-3 اهمالکاری هیچگاه حذف نمیشود! یعنی اینکه همه افراد کم و بیش در زندگی خوداهمالکاری میکنند. گاهی اوقات اهمالکاری ما به اندازهای زیاد میشود که خودمان واطرافیانمان را به دردسر میاندازد. این همان زمانی است که باید وارد عمل شویم.
-4 انتظار نداشته باشید که با خواندن این کتاب یا حتی بهترین کتاب در زمینه اهمالکاری،ناگهان متحول شوید و اهمالکاری را کنار بگذارید! مثل خیلی از عادتهای اشتباه ما،اهمالکاری هم سالها با ما همراه بوده است و نمیتوانیم انتظار داشته باشیم که یکشبه ما را ترک کند! تغییر عادت اهمالکاری به عزم و اراده زیاد، صبر و حوصله، تمرینو تکرار نیاز دارد.
و در آخر مهمترین نکته این است که هیچ عادتی بدونهدفگذاری و آمادگی برای تغییر، تغییر نمیکند. اگر به نقطهایرسیدهاید که با تمام وجود احساس میکنید دیگر وقت تغییراست و هدفتان برای این تغییر نیز مشخص است، این کتابدقیقا برای خود شما نوشته شده است. پس، از خواندن آنشما «کلید طلایی »، لذت ببرید. مطمئن باشید که این کتاببرای ورود به دنیای تغییر است!

 

نام کتاب حجم دانلود نام نویسنده لینک دانلود 
کتاب درمانی kb 17.7محمد نظری گندشمینلطفا کلیک نمایید 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن