مد

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

 

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

 

بسیاری از ما گاهی از دکوراسیون خانه خود خسته می شویم و دوست داریم دکوراسیون عادی و قدیمی خانه مان را تغییر دهیم . برای تغییر دکوراسیون همیشه نیازی به ایجاد تغییرات اساسی و گران قیمت نیست بلکه می توانید با راهکارهای ارزان قیمت، خانه ای رویایی و دلخواه برای خود درست کنید. بدون هزینه هم میتوان دکوراسیون منزل را تغییر داد و به روز کرد, ایده هایی برای زیبا و مدرن کردن منزل را در این بخش مشاهده کنید.

دیوار ها را با قاب تزیین کنید

برای تغییر دکوراسیون خانه تان می توانید چند قاب ساده سفید با عکس های سیاه و سفید ، به دیوارهایتان بیاویزید تا دیوار های خالی تان زیباتر شود. به جای خریدن تابلو های گران، می توانید تصاویر کتاب یا مجله محبوب تان را قاب کنید و از دیدنشان لذت ببرید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

به دیوار ها یک قفسه بلند نصب کنید

برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضای خانه تان یک قفسه بلند در یک اتاق باریک قرار دهید.

با یک آیینه اتاق تان را تغییر دهید

اگر اتاقتان کوچک است و این کوچک به نظر رسیدن شما را اذیت می کند ، یک آیینه بزرگ در اتاق نصب کنید تا تصاویر و رنگ ها را منعکس نماید و خانه تان بزرگتر به نظر برسد.

یک قالیچه به خانه اضافه کنید

برای تغییر دکوراسیون منزل ، کف خانه را فراموش نکنید و یک فرش یا گلیم رنگی هماهنگ با دکوراسیون منزل و اتاق پذیرایی به کف منزلتان بیاندازید . رنگ گلیم و فرش را کاملا متضاد با رنگ پارکت یا سرامیک انتخاب کنید . برای اینکه خانه تان مدرن تر و زیباتر به نظر برسد ، یک قالیچه بزرگ کنفی یا یک قالیچه پُرز دار یا راه راه در خانه تان پهن کنید

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

از بالش های مختلف استفاده نمایید

برای ایجاد تغییر در مبلمانتان ، بالش ها را عوض کنید و چند عدد بالش و کوسن جدید بخرید .

برای نمایش زیورآلات تان از گلدان ها استفاده کنید

گلدان هایتان را به جای پنهان کردن در کمد و کابینت، روی میز توالت بگذارید و گردنبندها و دستبندهای موردعلاقه تان بر روی آنها بیاویزید . اینگونه از گلدان هایتان استفاده متفاوتی نموده اید.

در حمام را با لاک زیبا کنید

برای به روز کردن دکوراسیون حمام لاک و الکل مشکی به در حمام بزنید و ظاهری جدید به خانه بدهید و یا حباب چراغ حمامتان را تعویض نمایید.

کتاب ها بر اساس رنگ بچینید

برای زیباتر شدن قفسه ی کتاب تان کتاب ها بر اساس رنگ بچینید تا این کار بهانه ای شود برای دیدن کتاب های قدیمی تان اشتیاق بیشتری داشته باشید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

برای قفسه کتاب از صندوق چوبی استفاده کنید

برای نگهداری منظم و مرتب کتاب ها از یک صندوق چوبی قدیمی استفاده نمایید . برای پوشاندن کف صندوق از یک کاغذ کادوی طرح دار استفاده کنید.

یک دیوار را کاغذ دیواری کنید

بر روی یک دیوار تمیز، با دکوپاژ نقشه ها ، کاغذ دیواری درست کنید. برای این کار از نقشه های خوتان و مکان هایی که به آن ها سفر کرده اید استفاده کنید.

با شیشه های مربا گلدان درست کنید

برای تغییر دکوراسیون خانه تان ،شیشه های مربای کوچک را با نوارچسب های رنگی و طرح دار تزیین کنید تا گلدان های زیبایی درست کرده باشید . سپس این گلدان ها را در کنار هم بچینید و درون آنها گلهای زیبای بهاری قرار دهید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

با رنگ اسپری طلایی تغییراتی در دکور ایجاد کنید

برای افزودن اندکی زرق و برق به اتاقتان از رنگ اسپری طلایی استفاده نمایید و لوازم جانبی کوچک مانند قاب عکس، گلدان ها و سینی های تزئینی و حتی دکورهای مهمتر مانند قفسه ها، صندلی جانبی یا قاب آینه را رنگ طلایی کنید . این رنگ خانه تان را لوکس و زیبا خواهد نمود.

از گل های تازه برای تغییر دکوراسیون منزل استفاده کنید

برای روح بخشیدن به منزلتان ، طبیعت را به خانه خود وارد کنید و از گل های طبیعی با رنگهای جذاب استفاده کنید یا گوشه و کنار منزلتان گل های آپارتمانی بگذارید.

در مبلمانتان با یک روانداز رنگی تغییر ایجاد کنید

برای تغییر در مبلمانتان ، یک پارچه رنگی یا پتوی رنگی یا یک روانداز زیبای بافتنی یا قلاب بافی خوش نقش و نگار که با رنگ سایر اجزای دکوراسیون و مبلمان هماهنگ باشد روی مبل خود بیاندازیدو به سادگی در ظاهر مبلمان تان تغییر ایجاد نمایید.

داخل کمد لباس نقاشی بکشید

بله، کمد لباس هم به تنوع نیاز دارد! با رنگ‌های شاد داخل کمد‌ لباس‌تان را رنگ‌آمیزی کنید یا نقاشی بکشید تا هر بار در آن را باز می‌کنید هیجان‌زده شوید.

 به دیوارهای منزلتان توجه کنید

با تغییرات کوچک روی دیوار‌ها می‌توان فضا را کاملا تغییر داد. مثلا می‌توانید روی دیوار‌ها خطوط راه‌راه پهن یا باریک بکشید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

 با رنگ‌آمیزی خلاقیت به خرج دهید

رنگ دیوار‌ها تم اتاق را مشخص می‌کند. اگر می‌خواهید ظاهر اتاق را عوض کنید درها را با رنگ سیاه و دیوارها را با رنگ سفید رنگ‌آمیزی کنید.

چراغ اتاق را عوض کنید

لازم نیست یک آباژور جدید بخرید. می‌توانید با اضافه‌کردن چند قطعه از جنس برنج به پایه‌ی چراغ آن را به روز کنید.

با روبالشی و ملافه‌های قدیمی تغییر دکوراسیون دهید

یک نکته جالب: لباس‌های دور ریختنی و بی‌استفاده شبیه پارچه‌های کتان قدیمی هستند و با هزینه ی ناچیز به روبالشی‌های جدید شما تبدیل می‌شوند.

روی دیوارها سایه بیاندازید

به جای این‌که دیوار‌ها را یک‌دست رنگ آمیزی کنید، می‌توانید پایین دیوار را تیره و بالای آن را روشن کنید و به این ترتیب سایه‌روشن ایجاد کنید. این یک تغییر ساده اما بزرگ و چشم‌گیر است.

با استفاده از سینی به وسایل نظم بدهید

برای ایجاد تنوع، کنترل تلویزیون و ضبط صوت و … را به جای خود میز روی یک سینی زیبا قرار داده و سینی را روی میز بگذارید.

نقاشی‌کردن آباژور 

یک کاغذ ارزان بخرید و با رنگ قرمز روی آن نقاشی کنید. این کاغذ را روی آباژور اتاق خواب بچسبانید. با اینکار به سادگی حسی رمانتیک در فضای اتاق ایجاد می‌کنید.

مبل راحتی‌تان را با استفاده از چند تکه پارچه نو کنید

برای تغییر دکوراسیون نیازی نیست یک مبل جدید بخرید. با یک تکه پارچه طرح دار مبل و یا صندلی قدیمی‌تان را با کمترین هزینه تزیین کنید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

جا‌به‌جا کردن آثار هنری

می‌توانید متفاوت فکر کنید و قاعده بازی را عوض کنید. همیشه که نباید گلدان‌های سفالی را روی قفسه ویترین گذاشت. این بار آن‌ها را در جاهای غیر معمول قرار دهید. مثلا داخل آشپزخانه یا حمام و یا حتی بالای در بگذارید!

پشت قفسه‌ها کاغذ‌دیواری بچسبانید

به جای این‌که دیوارهای کناری قفسه یا کابینت‌ها را کاغذ‌ دیواری کنید، یک تکه کاغذ‌ دیواری کوچک را پشت قفسه‌ها یا کابینت بچسبانید.

 لامپ‌ها را عوض کنید

از حباب‌های جدید برای چلچراغ‌تان استفاده کنید. برای مثال از حباب‌های شفاف یا با تن صورتی رنگ استفاده کنید.

شمع‌ها فضا را زیباتر می‌کنند

می‌توانید چند عدد شمع را داخل شیشه‌های خالی مربا قرار دهید و این شیشه‌ها را در جاهای مختلف خانه قرار دهید. با این کار فضای‌ خانه را رمانتیک خواهید کرد.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

وسایل خانه را باهم هماهنگ کنید

فضای داخلی خانه را با اضافه‌کردن یک میز آکریلیک و یا یک میز فندقی‌رنگ، مدرن کنید.

سقف را فراموش نکنید

از کاشی‌های دکوراتیو برای ایجاد بافت متفاوت در سقف‌ اتاق استفاده کنید و یا سقف را با رنگی متفاوت از رنگ دیوار‌ها رنگ کنید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

کف اتاق را عوض کنید

 اگر از کف چوبی اتاق‌ها خسته شده‌اید و دوست دارید آن را تغیر دهید و از طرفی پول لازم برای این‌کار را ندارید نگران نباشید. می‌توانید به راحتی کف اتاق‌ها را رنگ بزنید.

حمام‌ خانه را بدون بازسازی به روز کنید

به جای هزینه کردن برای بازسازی حمام، با خریدن چند حوله و یا پرده‌های جدید حمام‌تان را عوض کنید.

یک میز چای‌خوری جدید بسازید

آیا تمام سطح میز پر از کتاب های قطور و بزرگ شده؟ کتاب‌های هم‌رنگ را روی هم چیده وخود آن‌ها را به یک میز کوچک تبدیل کنید.

میز کنار دیوار به جای بار خانگی

دلتان می‌خواهد یک میز بار داشته باشید اما نمی‌توانید برای آن هزینه‌ای بپردازید؟ نگران نباشید، میز کنار دیوار می‌تواند جای بار را برای شما پر کند. سطل یخ، جام و نوشیدنی مورد علاقه‌تان را روی آن بگذارید تا ظاهری شکیل‌تر داشته باشد.

 با تغییرات کوچک دکور خانه را تغیر دهید

به جای خریدن صندلی‌های جدید، برای صندلی‌های قدیمی‌تان روکش جدید تهیه کنید.

درهای خانه را تغییر دهید

در‌ها هم قسمتی از دکور خانه هستند پس چرا آنها را تغییر ندهیم؟ مثلا در یکی از اتاق‌ها را صورتی‌رنگ کنیم. این کار اتاق‌تان را فوق‌العاده زیبا و متغیر می‌کند.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

میوه ها و تغییر فضای‌خانه

تعدادی سبد‌چوبی و یا چند کاسه زیبا تهیه کنید و آن‌ها را با سیب‌های سرخ و زرد، گلابی و یا گردو پر کنید تا یک دکور زیبا و ترو‌تازه داشته باشید.

یک باغچه کوچک درست کنید

اگر چند گلدان کوچک و بزرگ در خانه دارید آن‌ها را روی طبقه‌های سرامیکی گذاشته و روی لبه‌پنجره قرار دهید. به این ترتیب یک فضای تازه و یک باغچه کوچک در خانه خواهید داشت.

کتاب مورد‌ علاقه‌ خود را به یک اثر هنری تبدیل کنید

هنر نیاز به صرف هزینه‌های سنگین ندارد. چند صفحه از کتاب مورد علاقه‌تان را جدا کنید. 20 عدد قاب ارزان قیمت بخرید و صفحات کتاب را قاب کنید. حالا قاب‌های کوچک و خاصی که آماده کرده‌اید را به دیوار بزنید.

 ورودی‌ خانه را با کاغد‌ دیواری بپوشانید

ورودی‌ خانه را با کاغذ‌ دیواری‌های برجسته تزیین کنید و به یاد داشته باشید که اولین نگاه بیشترین تاثیر را دارد.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

 فضای خانه را کمی لوکس کنید

با پوست مصنوعی فضای خانه را مجلل کنید. می‌توانید یک تکه پوست مصنوعی روباه را روی کاناپه و یا روی تخت بیاندازید و فضای اتاق را شیک و لوکس کنید.

 رنگ‌آمیزی صندلی‌های قدیمی با اسپری

با اسپری‌کردن رنگ روی صندلی‌های اتاق ناهارخوری، ظاهر آن‌ها را کاملا تغیر دهید.

خرید وسایل آشپزخانه جدید

نیازی نیست برای تغییر دکوراسیون، کل آشپزخانه را زیر‌و‌رو کنید. می‌توانید با عوض کردن کابینت‌ها ظاهری نو به آشپزخانه بدهید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

جا‌به‌جا کردن وسایل

با بیرون‌بردن وسایل خانه و آوردن وسایل حیاط به داخل خانه اتاق نشیمن را متحول کنید!

از برچسب‌های دکوراتیو استفاده کنید

برچسب‌های دیواری که به صورت ورقه‌ای موجودند راهی عالی و ارزان برای زیباترکردن اتاق شما هستند. روی در یا دیوار و حتی کابینت‌ها از برچسب‌هایی که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند بچسبانید.

سر‌و‌سامان دادن به کتاب‌ها

کتاب‌های همرنگ داخل کتابخانه یا قفسه کتاب‌ها را کنار هم بچینید و هارمونی رنگ ایجاد کنید.

از گل استفاده کنید

قدرت گل‌ها را دست کم نگیرید. می‌توانید هر اتاقی را با یک دسته گل با طراوت کنید.

نور خانه را کم کنید

ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه حل برای تغییر دکوراسیون، کم‌کردن نور است. می‌توانید با اضافه‌کردن چند لایه پرده و یا پوشاندن پنجره‌ها فضا را کم‌نور و هنری کنید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

کاربرد وسایل منزل را عوض کنید

از چرخ دستی فندقی رنگ قدیمی‌تان به عنوان مینی بار استفاده کنید و آن را پر از نوشیدنی و اسنک کنید.

یک دیوار را پر از ساعت کنید

ساعت‌های مختلف را با زمانبندی شهرهایی که آرزوی دیدنشان را دارید تنظیم کنید و آن‌ها رابه دیوار بیاویزید. این ایده خصوصا برای دفتر کار عالی است.

با پولک لباس‌های قدیمی یک گلدان زیبا بسازید

آیا یک لباس پولک‌دار قدیمی دارید که مدتی است داخل کمد خاک می‌خورد؟ پولک‌های آن را جدا کنید و آن‌ها را داخل گلدان گل بچسبانید. به این ترتیب شما یکی از جالب‌ترین و خاص‌ترین وسیله تزیینی را در منزل خود دارید.

عوض کردن پرده حمام

پرده حمام را جمع کنید و آن را با مربع‌های پلاستیکی یا هر چیزی به غیر از حلقه‌های فلزی ببندید و تفاوت حمام را با قبل مشاهده کنید.

میز مخصوص عکس‌های خانوادگی

به جای قاب کردن تمام عکس‌ها، یک عکس را داخل کاسه روی میز، جایی که همه بتوانند آن را ببینند قرار دهید. هر از گاهی عکس‌های قدیمی را با یک عکس جدید جایگزین کنید.

به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه
به روز کردن دکوراسیون منزل بدون هزینه

بشقاب‌ها و تغییر دکوراسیون

بشقاب‌های یادگار مادربزرگ و بشقاب‌های دیگری که خیلی وقت است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید را از کمد بیرون آورید و آن‌ها را در کنار ظروف غذاخوری همیشگی قرار داده و میز شام‌تان را نو کنید.

بالش‌هایی که با حروف الفبا تزیین شده‌اند، یک ایده نو

به جای خریدن روتختی‌ جدید، همان روتختی قبلی را با چند تکه نخ خوش‌رنگ گلدوزی کنید یا حروف اول اسم‌تان را با نخ پر رنگ روی بالش‌ها بدوزید.

از لبه پنجره به عنوان ویترین استفاده کنید

می‌توانید تعدادی اسباب‌بازی را با اسپری رنگ کنید و آن‌ها را روی لبه‌ی پنجره قرار دهید.

تاج تخت‌خواب‌تان را با کاغذ دیواری تزیین کنید

با استفاده از کاغذ‌دیواری، یک تاج جدید و زیبا بسازید.

بهترین‌ها را برای اتاق نشیمن نگذارید

زیباترین وسایل را برای اتاق نشیمن نگه ندارید. یک چراغ زیبا و شیک و یا یک نقاشی را در غیر قابل انتظارترین نقطه خانه، مثل آشپزخانه قرار دهید.

کتابخانه‌ را تغییر دهید

اگر یک کتابخانه تک رنگ و قدیمی دارید با یک رنگ متفاوت برای آن حاشیه ایجاد کنید تا جدید به نظر برسد.

از گردن‌بندهای قدیمی‌ استفاده کنید

گردن‌بند قدیمی‌تان را باز کنید و از سنگ‌ها و مهره‌های آن برای تزیین پرده‌ها استفاده کنید.

منابع:

نمناک

ستاره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن